Motionsbudkavle 00-08-15

Sandbäcken

Arrangörer: Lars Nilsson, Hans-Eric Jansson
Bisittare: Göte Eriksson
Korvgubbe: Sven Svensson

 

Plac Lagets namn Deltagare Str Längd Beräkn
tid
Verkl.
tid
Diff
(min)
1 Edmund
3   Kjell Eriksson 1 4200 36 34,25 1,35
3   Åsa Zetterberg-Eriksson 2 2200 22 20,05 1,55
7   Fredrik Zetterberg-Eriksson 3 3500 37 30,27 6,33
  Starttid 17,41     95 84,57 10,03
2 Storängstorpsidolerna
9   Sven-Erik Brodin 1 4200 40 38,20 1,40
9   Maria Brodin 2 2200 25 22,50 2,10
8   Gunilla Ahlqvist 3 3500 37 31,15 5,45
    17,34     102 92,25 9,35
3 GUA
8   Linda Fahlén 1 4200 40 36,30 3,30
1   Henrik Jehrn 2 2200 20 16,15 3,45
10   Mats Gustavsson 3 3500 33 33,05 -0,05
  Starttid 17,42     93 85,50 7,10
4 Team Duvedalen
1   Mårten Martinsson 1 4200 32 31,00 1,00
4   Annika Karlsson 2 2200 25 20,50 4,10
1   Urban Ljungberg 3 3500 26 23,50 2,10
  Starttid 17,54     83 75,40 7,20
5 Nästan på G
6   Mikael Fjällryd 1 4200 36 36,05 -0,05
4   Mikael Take 2 2200 22 20,50 1,10
4   Linda Ryen 3 3500 33 28,50 4,10
  Starttid 17,44     91 85,45 5,15
6 DTK
4   Walter Keller 1 4200 36 34,35 1,25
8   Sven Eriksson 2 2200 22 22,40 -0,40
6   Stig Nilsson 3 3500 33 30,25 2,35
  Starttid 17,44     91 87,40 3,20
7 Haglunds
13   Samuel Haglund 1 4200 45 40,00 5,00
6   Elias Haglund 2 2200 22 21,25 0,35
9   Mats Haglund 3 3500 30 32,30 -2,30
  Starttid 17,39     97 93,55 3,05
8 Backapojkarna
9   Christer Nälemark 1 4200 40 38,20 1,40
12   Tord Karlsson 2 2200 20 24,45 -4,45
3   Conny Svanberg 3 3500 33 27,55 5,05
  Starttid 17,42     93 91,00 2,00
9 P3
18   Per Pettersson 1 4200 45 46,30 -1,30
11   Marie Pettersson 2 2200 27 24,05 2,55
11   Håkan Pettersson 3 3500 37 34,45 2,15
    17,28     109 105,20 3,40
10 Herrklubben för livets goda
5   Lennart Henriksson 1 4200 36 35,45 0,15
2   Anders Björklund 2 2200 20 20,00 0,00
2   Jan-Olof Bäck 3 3500 30 27,45 2,15
  Starttid 17,50     86 83,30 2,30
11 Perssons pack
19   Peter Persson 1 4200 45 47,30 -2,30
13   Mats Persson 2 2200 27 26,05 0,55
12   Jan-Erik Persson 3 3500 40 35,35 4,25
  Starttid 17,25     112 109,10 2,50
12 Hoppplokkc
20   Kjell Carlstöm 1 4200 45 48,35 -3,35
20   Patrik Eriksson 2 2200 36 34,05 1,55
5   Bengt Gruvberger 3 3500 33 29,30 3,30
  Starttid 17,23     114 112,10 1,90
13 Mosaabko
15   Bernt Eriksson 1 4200 40 41,45 -1,45
10   Anne-Marie Dahlskog 2 2200 29 23,45 5,15
19   Sven Dahlskog 3 3500 40 50,30 -10,30
  Starttid 17,27     109 129,00 -10,00
14 Team Hedlund
2   Magnus Hedlund 1 4200 32 31,45 0,15
19   Marie Hedlund 2 2200 27 34,00 -7,00
13   Susanne Hedlund 3 3500 40 38,35 1,25
  Starttid 17,37     99 104,20 -5,20
15 Skönheten och odjuren
11   Lennart Sibeck 1 4200 40 38,30 1,30
7   Hilda Sibeck 2 2200 25 21,50 3,10
20   Börje Engholm 3 3500 47 57,10 -10,10
  Starttid 17,24     112 117,30 -5,30
16 Assi Domän
14   Mats Tegmyr 1 4200 40 41,40 -1,40
16   Gunnar Nyman 2 2200 25 30,40 -5,40
18   Fredrik Lindberg 3 3500 47 47,10 -0,10
  Starttid 17,24     112 119,30 -7,30
17 Säker i dal och skog
17   Emma Dahlskog 1 4200 45 46,25 -1,25
17   Robert Säker 2 2200 22 31,40 -9,40
14   Sara Dahlskog 3 3500 40 39,25 0,35
  Starttid 17,29     107 116,90 -10,30
18 Holmarna
16   Bengt Holm 1 4200 45 43,55 1,05
17   Petra Holm 2 2200 25 31,40 -6,40
16   Martin Andersson 3 3500 33 41,55 -8,55
  Starttid 17,34     103 117,30 -14,30
19 Larssons
11   Larseric Larsson 1 4200 40 38,30 1,30
15   Agneta Larsson 2 2200 25 30,05 -5,05
17    Jonas Larsson 3 3500 37 44,15 -7,15
  Starttid 17,34     102 112,50 -10,50
20 Stora Tuna
7   Ingemar Ziljat 1 4200 36 36,10 -0,10
14   Paul Englund 2 2200 22 29,30 -7,30
15   Rolf Steiner 3 3500 33 41,35 -8,35
  Starttid 17,44     91 107,15 -16,15


Webmaster: bengt.gruvberger@swipnet.se
Senast ändrad: 2007-04-12