Motions-OL 00-06-20

Varmt, ca 25 grader. 64 deltagare kom till start 
Nästa motions-OL på Rävåsenkartan. 
Start vid Nobelhallens parkering. 

Banläggare: Kurt Engström 
Medhjälpare: Göte Eriksson

Korta banan  2075 m
1 Per Aspeli GUA 0:30:48
2 Maria Brodin OK Djerf 0:42:00
3 Ann-Marie Dahlskog RUE 0:43:27
4 Anna Brodin OK Djerf 0:43:40
5 Emma Elofson   0:46:55
6 Olle Wedin   0:52:18
7 Sven Ohlin DOK 1:16:42
  I Wedin/ K Nyqvist Djerf 1:17:30
  Svea Hedström Djerf 1:17:30
10 Martin Eriksson   1:25:00
  En deltagare  bröt    
Mellanbanan  2810 m
1 Anders Elofson Jubo 0:30:09
2 Roland Kvist Djerf 0:36:30
3 Krister Kjellgren   0:37:57
4 Sven-E Hultman Moelven 0:39:03
5 Lennart Eriksson GMC 0:40:24
6 Arne Welander   0:41:10
7 Christian Bergman Djerf 0:41:19
8 Nils-Erik Andersson Chematur 0:42:44
9 Torsten Jernberg Valåsens IK 0:43:42
10 Sven Dahlskog MGCC 0:44:25
11 Jan-Olof Wiklund   0:44:49
12 Arne Bengtsson   0:48:33
13 Enar Samuelsson Bråten 0:49:05
14 Berndt Eriksson   0:49:18
15 Claes Lindgreen Nordic Synthesis 0:50:18
16 Gunnar Nyman Djerf 0:50:28
17 Sven Eriksson RU 53 0:51:34
18 Bo Strinnholm Alltid Vilse 0:53:13
  Ingalill Strinnholm Alltid Vilse 0:53:13
20 Lars Törnqvist Info Service 0:56:08
21 Börje Öhrman GMC 0:56:22
22 Robert Säker Östtyskland 0:58:10
23 Lars Nilsson Forskarna 0:59:50
24 Börje Engman EIT AB/Djerf 1:00:43
25 Karin Ingemarsson   1:04:03
26 Lennart Fredman Nobel Elektronik 1:16:57
  En deltagare saknade stämpel på kontroll 15  
Långa  banan  3820 m
1 Magnus Hedlund   0:30:33
2 Oskar Sibeck   0:31:15
3 Mats Welander   0:32:39
4 Bengt Gruvberger OK Djerf 0:35:19
5 Michael Fjällryd GK 0:35:23
6 Ingemar Ziljat SAE 0:35:30
7 Lars Christensen   0:36:07
8 Bernth Eriksson Moelven 0:36:45
9 Christer Nälemark   0:37:00
10 Stig Nilsson RUE 4 0:37:27
11 Mats Nilsson AB 0:37:30
12 Magnus Christensen   0:38:07
13 Mats Folker   0:39:03
14 Tord Karlsson GMD 0:40:14
15 Jan-Olof Bäck   0:40:50
16 Peter Persson   0:42:20
17 Lennart Henriksson Djerf 0:42:46
18 Linda Fahlen GUA 0:43:00
19 Lennart Sibeck CMK-M 0:43:02
20 Per-Johan Lindberg Nordic 0:43:35
21 Bengt Holm   0:46:18
22 Owe Nilsson RUP-1 0:50:42
23 Susanne Hedlund Granbergsdals IF 0:51:10
24 Bertil Jansson   0:58:40
25 Sara Dahlskog Djerf 1:00:30
26 Paul Englund   1:04:10
  En deltagare bröt    


Webmaster: bengt.gruvberger@swipnet.se
Senast ändrad: 2007-04-12