Motions-OL 00-05-09

Veckans motions orientering 00-05-09 som anordnades av Bernth Eriksson och 
Göte Eriksson. Starten var förlagd till Granbergsdals hytta, där 100 orienterare 
startade i soligt försommar väder.

 

KORTA BANAN 2800m
1. Håkan Philipsson Nolsockna 30.55
2. Per Aspeli GUA 31.10
3. Anette Johansson   32.35
4. Robert Säker Östtyskland 33.35
5. Ragnar Peterson   34.55
6. Marianne Gustafsson N Synthesis 35.20
7. Lars Nilsson Forskarna 35.30
8. Lotta Eriksson   37.50
9. Janne Lübeck   37.50
10. Torbjörn Johansson   37.50
11. Agneta Larsson DOK 40.15
12. Maria Wester   42.20
13. Karin Bäck Djerf 46.00
14. Fredrik Bäck Djerf 46.00
15. Bengt Berggren    46.40
16. Fred Milde   46.45
17. Birgitta Hansson Djerf 48.05
18. Johan Andersson 6 år 53.45
19. Marie Petterson   57.45
20. Sopia Olsson   57.45
21. Carin Vörde   57.55
22. Susann Kärkkäinen   57.55
23. Olle Wedin   62.25
24. Joakim Örhall   66.45
25. Svea Hedström Djerf 76.50
26. I Wedin K Nyqvist Djerf 76.50
27. Jessica Skoog   83.25
28. Carolina Karlsson   84.25
29. Björn Bengtsson   85.25
MELLAN BANAN 4500m
1. Oskar Sibeck   33.35
2. Mats Nilsson   37.25
3. Ove Nilsson RUP 1 38.30
4. L-E Larsson GUA 39.00
5. Mats Tegmyr Assi Domän 39.10
6. Mikael Detter Alfapac 42.10
7. Jan-Olov Wiklund   42.15
8. Lars Thelander   44.20
9. Åke Ivansson   44.45
10. Erik Haglund Djerf 44.50
11. Håkan Beijar Astra IF 44.55
12. Sven-Erik Hultman Moelven 46.00
13. Sven Dalskog Komik 46.10
14. Lars Jansson   46.15
15. Per Erik Lilja   47.10
16. Emma Dalskog RU IF 47.50
17. Tarmo Vehkamäki Prodverktyg 48.25
18. K.G. Gustafsson Lötens OK 48.30
19. Marga Carlsson   49.00
20. Sören Carlsson N Synthesis 50.10
21. Jonas Larsson DOK 51.15
22. Per Pettersson   51.50
23. Arne Welander   52.00
24. Hans-Erik Nilsson   52.50
25. Lennart Brattström Haren 53.20
26. Anders Hagberg   53.25
27. Claes Lindgreen N Synthesis 53.35
28. Bo Gustafsson BG Chemicals 54.35
29. Nils Erik Andersson Chematur 55.35
30. Erik Eklund XKP 1 55.35
31. Berndt Eriksson   56.45
32. Börje Öhrman GMC 57.10
33. Lars Törnqvist Info Service 57.20
34. Per Åke Gustafsson Tieto Enator 60.30
35. Arne Östlund Team Robin 62.00
36. Lennart Eriksson GMC 63.00
37. Sara Dalskog Djerf 63.20
38. Magnus Johansson   65.50
39. Jan-Erik Persson DOK 68.10
40. Kurt Engström   68.20
41. Tore Olsson Djerf 72.10
42. Börje Engholm Djerf 73.30
LÅNGA BANAN 5700m
1. Tobias Åslund   40.20
2. Göran Svensson   41.00
2. Magnus Hedlund   41.00
4. Tore Martinsson   44.17
5. Mårten Martinsson DOK 45.50
6. Mats Haglund Djerf 46.05
7. Samuel Haglund Djerf 47.05
8. Walter Keller Djerf 48.05
9. Lennart Sibeck CMK-M 49.15
10. Jan-Olov Bäck   49.35
11. Lars Christensen   50.00
12. Bengt Holm Skanska 51.00
13. Fredrik Zetterberg Djerf 52.00
14. Marie Eriksson Kils OK 53.20
15. P-A Peterson   54.00
16. Linda Fahlen GUA 54.10
17. Magnus Josefsson   54.50
18. Mikael Take GUF 55.15
19. Stig Nilsson RUE 4 56.25
20. Ulf Nordzell N Synthesis 56.40
21. Lennart Henriksson Djerf 57.00
22. Anders Haglund   57.10
23. Christer Nälemark   57.50
24. Per-Johan Lindberg Nordic 58.10
25. Peter Persson   59.50
26. Gunilla Ahlqvist   60.00
27. Hans Pettersson   61.15
28. Bertil Jansson   65.20
29. Tord Karlsson GMD 81.50


Webmaster: bengt.gruvberger@swipnet.se
Senast ändrad: 2007-04-12