Motions-OL stafett 2010-06-15

Banläggare: Haglunds
Plats: Lunedet

Årets motions-ol stafett avgjordes i Lunedet på fina banor med en tuff klättring på sista sträckan. 13 lag kom till start och alla fullföljde. Segrade gjorde Lag Teg 1 med Maria Haglund på första sträckan, Elin Lindberg på andra och J-O Bäck på sista.


Foto: Christer Nälemark

Om du vill kolla på massor av bilder klicka här.

Plac Lag Tid efter ledning Str1 Tid efter ledning Str2 Tid efter ledning mål Lagmedlemmar
1 Lag Teg 1 +0.40 +1.21 0.00 Maria Haglund, Elin Lindberg, Jan-Olof Bäck
2 3 på G 0.00 0.00 +1.41 Sofie Karlsson, Christer Nälemark, Tord Karlsson
3 Tjejligan +1.21 +0.55 +1.42 Amanda Jansson, Anna Jansson, Charlotte Holm
4 Lag Teg 2 +7.12 +7.16 +3.35 Viktoria Lindberg, Håkan Lindberg, Samuel Tegmyr
5 HEJ +18.47 +13.50 +6.48 Elin Lindblad, Jesper Nordengren, Henrik Lindblad
6 Öset +11.30 +10.55 +7.05 Stig Nilsson, Lars-Olov Ericson, Martin Ericson
7 Brattströms +6.18 +12.10 +7.10 Erik Brattström, Carina Brattström, Claes Brattström
8 Björtorp +4.30 +4.20 +13.20 Håkan Beijar, Anders Elofson, Per-Arne Peterson
9 Sen ankomst +16.15 +14.47 +16.25 Ingemar Ziljat, Hanna Johansson, Rickard Ericson
10 Everts +12.30 +12.42 +26.08 Fredrik Carlsson, Tommy Carlsson, Evert Kjellgren
11 Team Winroth +9.25 +10.58 +32.07 Björn Björkroth, Ann-Sofie Welander, Bo Winqvist
12 Storskoga +0.44 +15.51 +34.40 Erica Olsson, Peter Olsson, Marko Saha
13 Bråten i botten +1.20 +37.46 +37.43 Frida Johansson, Kristina Johansson, Björn Svensson

 

Sträcka 1
 1.  Stig Nilsson                    18.10
 2.  Ingemar Ziljat                 20.55
 3.  Sofie Karlsson                21.40
 4.  Erik Brattström               21.58
 5.  Maria Haglund                23.20
 6.  Håkan Beijar                   24.10
 7.  Viktoria Lindberg           24.52
8. Amanda Jansson              28.01
 9.  Fredrik Carlsson             29.10
10.  Erica Olsson                  29.24
11.  Frida Johansson             34.00
12.  Elin Lindblad                 37.27
13.  Björn Björkroth              44.05
Sträcka 2
 1.  Jesper Nordengren          25.03
 2.  Hanna Johansson            28.52
 3.  Anna Jansson                  29.06
 4.  Lars-Olov Ericson          29.45
 5.  Anders Elofson               30.10
 6.  Christer Nälemark          30.20
 7.  Håkan Lindberg              30.24
 8.  Tommy Carlsson            30.32
 9.  Elin Lindberg                  31.01
10.  Ann-Sofie Welander      31.53
11.  Carina Brattström          36.12
12.  Peter Olsson                   45.27
13.  Kristina Johansson         66.46
Sträcka 3
 1.  Henrik Lindblad               33.23
 2.  Claes Brattström               35.25
 3.  Martin Ericson                  36.35
 4.  Samuel Tegmyr                36.44
 5.  Jan-Olof Bäck                  39.04
 6.  Björn Svensson                40.22
 7.  Charlotte Holm                41.12
 8.  Rickard Ericson               42.03
 9.  Tord Karlsson                  42.06
10.  Per-Arne Peterson           49.25
11.  Evert Kjellgren               53.51
12.  Marko Saha                    59.14
13.  Bo Winqvist                   61.34


Webmaster: bengt.gruvberger@swipnet.se
Senast ändrad: 2010-06-20