Gå-Lunka-Löp 2008-08-28

Karta: Villingsberg
Banläggare: Micke Larslin

Torsdagens Gå Lunk Löp och Kretsresultat som avgjordes under en strålande kväll i Villingsbergslägret. 47 trogna löpare kom till start med en åldersspridning från 10 till 75 år.


Öppen 2                        

    1 Emelie Persson          OK Djerf                     34:53 



Öppen 3                    

    1 Anne-Marie Ericsson     Kristinehamns OK             56:36 
    2 Arne Welander           OK Djerf                     59:28 



Öppen 4  

    1 Christer Nälemark       OK Djerf                     42:35 
    2 Tore Martinsson         Degerfors OK                 44:33 
    3 Bertil Johansson        Kristinehamns OK             50:00 
    4 Krister Kjellgren       OK Djerf                     51:27 
    5 Yngve Johansson         Kristinehamns OK             52:00 
    6 Bo Winqvist             OK Djerf                     53:31 
    7 Lars-Erik Larsson       Degerfors OK               1:01:23 
    8 Claes Lindgreen         OK Djerf                   1:01:39 
    9 Per-Erik Lilja          OK Djerf                   1:03:56 
   10 Christer Persson        OK Djerf                   1:17:11 
   11 Lars Broström           Degerfors OK               1:25:25 
   12 Anna Håkansson          OK Djerf                   1:33:53 
   13 Adam Lanebjer           OK Djerf                   1:34:04 

      Håkan Karlsson          Degerfors OK              Ej godk. 
      Jörgen Nilsson          Kristinehamns OK          Ej godk. 
      Catarina Carlqvist      OK Djerf                  Ej godk. 



Öppen 5  

    1 Per Jansson             OK Djerf                     46:31 
    2 Henrik Lindblad         OK Djerf                     55:25 
    3 Kjell Eriksson          OK Djerf                     58:31 
    4 Evert Kjellgren         OK Djerf                   1:13:14 
    5 Jörgen Nilsson          OK Djerf                   1:13:27 
    6 Jan-Olov Bäck           OK Djerf                   1:13:30 
    7 Mats Haglund            OK Djerf                   1:16:14 
    8 Björn Svensson          OK Djerf                   1:17:20 

      Lars Christensen        OK Djerf                  Ej godk. 
      Sven-Erik Brodin        OK Djerf                  Ej godk. 



Herrar10                    

    1 Simon Rönningen         Kristinehamns OK             18:55 
    2 Max Wunder              Degerfors OK                 21:40 
    3 Samuel Jonsson          Kristinehamns OK             54:37 



Herrar12                     

    1 Fredrik Wunder          Degerfors OK                 30:11 
    2 Johan Nilsson           Degerfors OK                 30:16 
    3 Jack Edström            OK Djerf                     36:23 



Herrar14                       

    1 Martin Eriksson         Degerfors OK               1:16:30 



Herrar16                     

    1 Thomas Björkroth        OK Djerf                   1:24:28 



Damer10                      

    1 Stina Lindberg          OK Djerf                     19:01 
    2 Amanda Jansson          OK Djerf                     27:13 
    3 Elin Lindblad           OK Djerf                     29:01 



Damer14                        

    1 Kristina Carlqvist      OK Djerf                     49:20 
    2 Amanda Johansson        Kristinehamns OK           1:17:29 
    2 Emma Johansson          Kristinehamns OK           1:17:29 

      Louise Winqvist         OK Djerf                  Ej godk. 



Damer16                      

      Amanda Jacobsson        Degerfors OK              Ej godk. 



Damer20                     

      Anna Brodin             OK Djerf                  Ej godk. 



Herrar20                      

    1 Erik Ziljat             OK Djerf                   2:24:12 
 


Webmaster: bengt.gruvberger@swipnet.se
Senast ändrad: 2008-08-30