Motionsbudkavlen 2004

Sträcktider

Mellanbanan  3260 m
Nolltid 23 min

Plac. Deltagare Lagets namn Str.tid
Minuter
Beräknad
tid
1 Stig Nilsson Missilmännen 24,52 26
2 Maria Westher Westhers 25,09 30
2 Patrik Norlin Tegvägen SK 25,09 30
4 Owe Nilsson De tappre 25,45 30
5 Liam Bates Team Ölsboda 26,52 33
6 Christer Nälemark Tre på G 27,04 26
7 Marie Pettersson P3 28,21 30
8 Lennart Sibeck Den gode, den onde, den snygge 28,43 26
9 Samuel Haglund Haglunds2 29,27 30
10 Ann-Sofie Welander WWW 29,31 33
11 Rickard Jansson Team Jansson 30,23 36
12 Bo Winqvist Broddes 31,32 30
13 Sören Carlsson Pulverdalen 1 32,58 30
14 Krister Kjellgren Bästitest 34,56 33
15 Claes Lindgren Pulverdalen 2 35,55 33
16 Jan-Erik Persson Perssons pack 37,06 36
17 IngemarHaglund Haglunds1 40,14 36
18 Björn Björkrot Björkroth 83,53 39
  Medeltal   32,99 32

Långa banan
Nolltid 30 min

1 Oskar Sibeck Den gode,den onde 27,26 30
2 Per Jansson Team Jansson 27,42 30
3 Urban Ljungberg Team Ölsboda 27,44 30
4 Walter Keller Missilmännen 27,45 34
5 Anders Haglund Haglunds1 29,37 39
6 Mats Welander WWW 30,35 34
7 Jimmy Westher Westhers 30,43 39
8 Håkan Pettersson P3 31,00 34
9 Tord Karlsson Tre på G 33,37 39
10 Mats Haglund Haglunds2 34,00 34
11 Mats Nilsson Bästitest 36,58 39
12 Hans Ring Björkroths 36,39 39
13 Lars-Olov Ericsson De tappre 37,27 39
14 Peter Persson Perssons pack 38,04 42
15 Sven-Erik Brodin Broddes 38,14 39
16 Björn Svensson Pulverdalen1 40,06 39
17 Ulf Nordzell Pulverdalen2 42,44 39
18 Bengt Holm TegvägensSK 43,59 39
  Medeltal   33,92 36

Korta banan
Nolltid 17 min

1 Sven-Erik Brodin Broddes 17,05 22
2 Fredrik Bäck TegvägensSK 17,17 22
3 Conny Svanberg Tre på G 18,09 22
4 Erik Haglund Haglunds1 18,38 22
5 Sven Dahlskog Den gode, den onde 18,51 22
6 Per Ljungström Haglunds2 19,37 19
7 Per Pettersson P3 19,51 22
8 Andreas Nordzell Pulverdalen1 20,26 22
9 Annika Karlsson Team Ölsboda 21,20 24
10 Anna Jansson Team Jansson 22,12 22
11 Therese Westher Westhers 22,13 22
12 Mats Persson Perssons pack 22,34 22
13 Arne Östlund Björkroths 22,50 24
14 Marga Carlsson Pulverdalen2 23,21 19
15 Evert Kjellgren Bästitest 25,29 22
16 Sven Eriksson Missilmännen 30,21 24
17 Conny Svensson De tappre 30,33 22
18 Hannes Welander WWW 46,39 26
  Medeltal   23,00 22
PS Lag Haglunds2 växlade fel på sista sträckan. Tiden är korrigerad för detta.
PS Lag Björkrots hade omstart efter första sträckan.


Webmaster: bengt.gruvberger@swipnet.se
Senast ändrad: 2007-04-12