Resultat Motionsbudkavle 2003-08-19

Start och Mål vid Stråningstorp Centrum

Funktionärer: Folke Andersson, Lars Nilsson m.fl. 

Banorna löptes med långa banan först, sedan korta och sist mellanbanan.
Beräknade segrartider var 34 min på långa, 18 min på korta och 28 min på mellan.

 

Korta banan  2290 m Lag Tid (min)
1 Henrik Jern Årets höjdare 16,37
2 Marie Pettersson P3 17,10
3 Christer Nälemark Tre på G 17,32
4 Anna Brodin Tre B:n 19,52
5 Sven Dahlskog MES 20,09
6 Catarina Karlqvist RTKS2 20,13
7 Anders Björklund Herrklubben för livets goda 20,58
8 Conny Svensson Farsera 21,49
9 Therese Westher Westhers 21,56
10 Fredrik Bäck The sisters and Fredrik 22,14
11 Arne Östlund BAM 22,19
12 Annika Kalrsson De ensamma 22,20
13 Sören Carlsson Pulverdalen2 22,22
14 Marie Lindblad Lindblads 22,47
15 Gunnar Nyman HASarna 24,25
16 Sven Eriksson RTKS 24,40
17 Daniel Nordengren De oseedade 24,53
18 Karin Sjöstrand Öfalla 26,52
19 Håkan Lööf Pulverdalen1 27,04
20 Monica Palmér Må bättre 27,31
21 Arne Bengtsson De tre musketörerna 27,50
22 Klara Larslin Dream team 29,04
23 Rita Nordengren Törngrens 30,52
24 Karin Ingmarsson Perssons pack 40,54
Mellanbanan 3560 m Lag Tid (min)
1 Linda Take Årets höjdare 26,40
2 Lars Christensen Herrklubben för livets goda 27,22
3 Conny Svanvberg Tre på G 29,45
4 Lennart Sibeck HASarna 31,59
5 Albin Larslin Dream team 32,33
6 Tomas Ekelund Farsera 32,42
7 Ulf Nordzell Pulverdalen1 33,40
8 Mats Vogel BAM 34,42
9 Ingemar Haglund RTKS2 34,47
9 Per Pettersson P3 35,32
11 Maria Brodin Tre B:n 36,19
12 Emma Dahlskog MES 36,40
13 Håkan Johansson RTKS2 38,24
14 Jan-Erik Persson Perssons pack 39,45
15 Marga Carlsson Må bättre 40,10
16 Ulrik Lindblad Lindblads 40,22
17 Claes Lindgren Pulverdale2 41,21
18 Arne Welander De oseedade 44,54
19 S-E Utter De tre musketörerna 46,27
20 Maria Westher Westhers 49,13
21 Karin Bäck The sisters and Fredrik 49,19
22 Lars Törnqvist Törngrens 52,13
23 Lars Thelander Öfalla 56,08
Långa banan 4580 m Lag Tid (min)
1 Urban Ljungberg Westhers 28,16
2 Henrik Lindblad Lindblads 30,53
3 Walter Keller RTKS 31,45
4 Håkan Pettersson P3 33,10
5 Jan-Olof Bäck Herrklubben för livets goda 34,42
6 Tord Karlsson Tre på G 35,13
7 Magnus Pålsson MES 36,13
7 Sven-Erik Brodin Tre B:n 36,13
9 Linda Ryen Årets höjdare 37,27
10 Jonas Thelander Öfalla 37,34
11 Gunnar Östlund RTKS2 38,25
12 Björn Svensson Pulverdalen1 38,42
13 Bengt Holm HASarna 39,49
14 Jesper Nordengren Törngrens 39,50
15 Bengt Gruvberger De oseedade 40,10
16 Per-Johan Lindberg Pulverdalen2 41,16
17 Bernth Eriksson BAM 43,40
18 Erika Bäck The sisters and Fredrik 43,50
19 Mats Nilsson De ensamma 44,22
20 Lillemor Nyberg Må bättre 46,13
21 Peter Persson Perssons pack 48,01
22 Mikael Larslin Farsera 49,25
23 Tomas Söderqvist De tre musketöerna 49,40
24 Kurt Lind Dream team 52,20


Webmaster: bengt.gruvberger@swipnet.se
Senast ändrad: 2007-04-12