Motionsorientering 03-05-20

Tisdagens motionsorientering vid Fisksjöleden lockade 93 startande. Göran Svensson var snabbast på långa banan, Larsa Ericsson på mellan och Bengt Davidsson på korta. 

Håkan Björnfot, Göran Jansson och Lasse Christensen var tävlingsfunktionärer. 

Nästa tisdags Motions-OL: Vägvisning från Lunedet.

 

Långa banan 5,7 km
1 Göran Svensson   35.45
2 Mats Welander   41.10
3 Lennart Henriksson OK DJERF 44.56
4 Bengt Gruvberger   45.20
5 Linda Fahlén   46.12
6 Magnus Hedlund   47.30
7 Fredrik Zetterberg   48.26
8 Lars Jacobsson DOK 48.50
9 Tord Karlsson PUE 49.05
10 Mats Haglund   49.23
11 Håkan Pettersson OK DJERF 49.27
12 Göran Larsson   50.10
13 Kjell Eriksson Edmund 50.40
14 Sven-Erik Brodin OK DJERF 53.30
15 Göran Larsson DOK 53.48
16 Stig Nilsson RTKE4 53.55
17 Björn Svensson Cambrex 56.12
18 Bengt Holm Skanska 56.52
19 Lennart Sibeck CMK-M 57.47
20 Bernth Eriksson Moelven 60.48
21 Lars Jansson   62.17
22 Emma Dahlskog OK DJERF 63.04
23 Christer Nälemark   63.20
24 Hans Pettersson   64.40
25 Magnus Sjöstrand Chematur 65.20
26 Conny Svanberg GNM 76.23
27 Magnus Svensson KBA 93.50
28 Erik Björkman   108.34
29 Martin Eriksson   108.34
Mellan banan 4,3 km
1 Larsa Ericson KVV 40.06
2 Jonas Larsson DOK 41.05
3 Erika Bäck OK Djerf 41.15
4 Mats Nilsson   41.32
5 Magnus Pålsson OK Djerf 42.00
6 Lillemor Nyberg   43.20
7 Maria Brodin OK Djerf 43.40
8 Sören Carlsson CAMBREX 43.57
9 Larseric Larsson GUB2 44.00
10 Anders Elofson Jubo 44.50
11 Karin Bäck OK Djerf 45.15
12 Owe Nilsson RTKL 45.56
13 Sven Dahlskog MGCC 46.00
14 Krister Kjellgren   46.11
15 Johan Frisk   46.49
16 Marga Carlsson OK Djerf 47.05
17 Mats Vogel   48.35
18 Tomas Söderquist Preem 48.40
19 Anders Nyberg Nisses Gubbar 49.25
20 Ingemar Haglund   49.30
21 Svante Ståhl   49.30
22 Jan-Olof Wiklund   50.29
23 P-E Lilja   50.50
24 Arne Welander CAMBREX 52.54
25 Sandra Petersson OK Djerf 53.35
26 Tomas Ekelund Astra IF 54.12
27 Håkan Beijar OK Djerf 54.27
28 Albin Larslin   55.16
29 Bo Gustafsson   55.30
30 Arne Östlund Team Robin 55.55
31 Anders Ärlandsback   56.52
32 Samuel Haglund   56.52
33 Jan-Erik Persson DOK 57.06
34 Ulf Nordzell CAMBREX 59.09
35 Kenneth Ljungström   59.10
36 Kurt Nilsson Astra 59.22
37 Lars Törnqvist Zip Structure 59.50
38 Siv Pettersson   60.45
39 Gunnar Nyman   62.20
40 Arne Bengtsson   62.47
41 Erling Carlsson   63.45
42 Sven-Erik Utter   64.04
43 Mikael Larslin   67.48
44 Rolf Larssson SEB 67.54
45 Kenneth Pettersson   69.40
46 Claes Lindgreen CAMBREX 73.10
Korta banan 2,9 km
1 Bengt Davidson   29.12
2 Anna Brodin OK DJERF 37.40
3 Lennart Johansson DOK 40.40
4 Lennart Brattström Haren 41.48
5 Lars Nilsson   42.00
6 Berndt Eriksson   42.05
7 Martin Edlund   42.30
8 Jonas Edlund   42.32
9 Lillemor Brodin OK DJERF 53.50
10 Ragnar Peterson OK DJERF 54.57
11 Agneta Larsson DOK 56.00
12 Siw Andersson DOK 58.30
13 Linda Carlson   63.57
14 Ulla Gustafsson OK DJERF 73.10
15 Henry Jansson OK DJERF 79.20
16 Katarina Gustavsson Chematur 81.10
17 Inger Hanberg Chematur 81.10
18 Amanda Kvick   84.20
19 Isabella Vehkamäki   84.20


Webmaster: bengt.gruvberger@swipnet.se
Senast ändrad: 2007-04-12