Motions-OL 02-04-16

Vårens 2:a tävling avgjordes i Odlingen på den reviderade Kilstakartan.
Pinande kallt (2 grader) och kylig vind, men trots det 81 startande. Inte dåligt!
Denna gång fick vi träna på stenar, nästan alla kontrollpunkter på långa banan 
var denna tisdagskväll stenar i varierande storlek.

Banläggare: Linda Fahlén och Linda Ryen. 

Korta banan

1. Maria Westher OK Djerf 24,59
2. Therese Westher OK Djerf 26,36
3. Berndt Eriksson   29,18
4. Sven Eriksson RTKS 32,53
5. Ann-Marie Dahlskog RTKM3 33,15
6. Jens Wennerström Fortum 34,25
7. Per Aspeli GUA 34,50
8. Conny Svensson   35,00
9. Agneta Larsson DOK 37,18
10. Sandra Petersson Nordic 45,22
11. Eine Moberg   49,14
12. Simon Lindgren   49,19
12. Annette Olsson   49,19
14. Fredrik Bäck Tegvägens SK 51,57
15. Kristina Carlqvist   56,08
16. Marianne Andersson OK Djerf 63,45
17. Inger Hanberg Chematur 65,50
17. Katarina Gustavsson Chematur 65,50
Gert Larsson Fortum stämpel saknas

Mellanbanan

1. Jan Olof Bäck Tegvägens SK 40,30
2. Bengt Holm Skanska 49,05
3. Gunilla Ahola   49,38
4. Krister Kjellgren   50,16
5. Larseric Larsson GUA 50,50
6. Mats Nilsson RQL 51,12
7. Bernth Eriksson Moelven 51,38
8. Sören Carlsson Nordic Synthesis 53,33
9. Sven-E. Hultman Moelven 54,00
10. Marga Carlsson OK Djerf 54,29
11. Ingemar Haglund   55,15
12. Christian Bergman IF Sju Kronor 56,15
13. Maria Brodin OK Djerf 59,25
14. Nils-Eric Andersson   60,01
14. Claes Lindgren Nordic Synthesis 60,01
16. Karin Bäck Tegvägen 62,00
17. Tomas Söderqvist Preem 62,22
18. Ann-Sofi Welander   65,08
19. Kenneth Pettersson Chematur 65,26
20. Per-Olof Pernefalk Yxhult 67,32
21. Bo Winqvist RTKE 68,20
22. Anna Philipson OK Djerf 70,28
23. Jonas Larsson DOK 72,50
24. Arne Bengtsson   74,31
25. Jan-Olof Wiklund   75,25
26. Eva-Karin Persson OK Djerf 79,45
27. Jan-Erik Persson DOK 79,48
28. Mats Johansson DOK 87,58
29. Tarmo Vehtamäki   94,46
30. Håkan Lööf Nordic 103,36
Tore Olsson   stämpel saknas
Lennart Brattström   stämpel saknas
Sven Dahlskog   stämpel saknas
Rolf Steiner   stämpel saknas
Lars Nilsson   stämpel saknas
Börje Öhrman   stämpel saknas
Roland Kvist   stämpel saknas
Arne Welander   stämpel saknas
Erika Bäck   stämpel saknas

Långa banan 

1. Henrik Lindblad OK Djerf 50,50
2. Magnus Hedlund   53,00
3. Michael Fjällryd   57,02
4. Jonas Thelander   61,27
5. Mats Haglund OK Djerf 70,30
6. Lennart Sibeck CMK-M 70,38
7. Christer Nälemark   77,25
8. Mats Folker   79,35
9. Hans Pettersson   82,25
10. Tord Karlsson PUE 83,27
11. Stig Nilsson   83,32
12. Folke Andersson OK Djerf 133,13
Fredrik Zetterberg   stämpel saknas
Walter Keller RTKS3 stämpel saknas
Emma Dahlskog OK Djerf stämpel saknas
Hans Aronsson Scana stämpel saknas
Bengt Gruvberger   stämpel saknas
Björn Svensson Nordic Synthesis stämpel saknas
Lars Christensen   utgått
Marie Eriksson   utgått
Lennart Henriksson OK Djerf utgått
Sven-Erik Brodin OK Djerf utgått
Kurt Lindh OK Djerf utgått


Webmaster: bengt.gruvberger@swipnet.se
Senast ändrad: 2007-04-12