Resultatlista Motions-OL 01-09-25

Årets sista motionsorientering hölls vid Timsåsarna med Mats Nilsson som banläggare. 
Trots kyligt väder lockade tävlingen hela 78 st deltagare.

Ett antal nattävlingar kommer fortsättningsvis att arrangeras under hösten.

Banläggare: Per Pettersson
Bisittare: Marie & Siv Pettersson

KORTA BANAN
1 Andreas Nordzell   14.21
2 Maria Brodin OK Djerf 17.04
3 Ann-Marie Dahlskog RTKM3 19.15
4 Emma Elofson   19.59
5 Jonas Larsson DOK 20.42
6 Anna Brodin OK Djerf 21.52
7 Bengt Davidson   22.53
8 Berndt Eriksson   23.30
9 Ulla Gustafsson OK Djerf 23.33
10 Birgitta Hansson OK Djerf 25.40
11 Sandra Petersson Nordic 27.16
12 K-E Eriksson OK Djerf 30.25
13 Frida Höllgård K-Fisk 36.13
14 Lennart Johansson DOK 37.39
15 Annelie Lauri   47.23
  Helena Lauri   47.23
17 Alvar Wate   69.54
MELLANBANAN
1 Mats Folker OK Djerf 32.05
2 Sven-Erik Brodin OK Djerf 32.35
3 Lars Jansson   33.11
4 Anders Elofson Jubo 33.13
5 Ulf Nordzell Nordic Synthesis 34.10
6 Stefan Eriksson RTKS 5 36.34
7 Nils-Erik Andersson Chematur 37.01
8 Sören Carlsson Nordic Synthesis 37.24
9 Owe Nilsson RTKP 1 37.32
10 Leif Linderholt Bofors Fritid 38.10
11 Mikael Detter Vintrosa 38.12
12 Emma Dahlskog OK Djerf 38.33
13 Bo Gustafsson BG Chemicals 39.07
14 Daniel Folker   40.05
15 Annika Karlsson   40.10
16 Ingemar Haglund   40.20
17 Hilda Sibeck OK Djerf 40.40
18 Marga Carlsson OK Djerf 41.13
19 Arne Welander   41.15
20 Jan-Erik Persson DOK 41.58
21 Arne Östlund Team Robin 42.15
22 Claes Lindgren Nordic Synthesis 43.50
23 Kjell Eriksson GT 45.43
24 Kurt Lindh   46.33
25 Stig Brännström OK Bjur 47.10
26 Arne Bengtsson    49.36
27 Lennart Nordström   49.50
28 Lennart Pepa OK Djerf 57.50
29 Svante Ståhl   61.00
30 Håkan Lööf Nordic Synthesis 62.14
31 Börje Öhrman GMC 62.15
32 Krister Kjellgren   63.03
33 Lars Nilsson Forskarna 64.30
34 Tore Olsson OK Djerf 69.32
  1 löpare utgått    
LÅNGA BANAN
1 Henrik Lindblad OK Djerf 32.19
2 Fredrik Zetterberg OK Djerf 33.35
3 Urban Ljungberg Team Duvedalen 35.37
4 Jakob Zethelius OK Djerf 35.58
5 Kjell Eriksson Edmund 36.10
6 Jan-Olof Bäck Tegvägen 36.44
7 Lars Christensen   36.54
8 Stig Nilsson RTKE 4 39.02
9 Michael Fjällryd GO 39.25
10 Tore Martinsson DOK 40.41
11 Mårten Martinsson DOK 41.15
12 Magnus Christensen   41.24
13 Lennart Sibeck CMK-M 41.26
14 Bengt Gruvberger OK Djerf 42.51
15 Tord Karlsson GMD-E 43.08
16 Conny Svanberg GMC 43.43
17 Bengt Holm Skanska 45.39
18 Per-Johan Lindberg Nordic Synthesis 45.58
19 Bernth Eriksson Moelven 46.54
20 Christer Nälemark   48.30
21 Marie Eriksson   49.47
22 Larseric Larsson GUA 51.18
23 Jan-Olof Wiklund   54.01
24 Lotta Larsson Ringsjö OK 65.18
25 Bertil Jansson   66.46
26 Folke Andersson Victor Runners 81.55


Webmaster: bengt.gruvberger@swipnet.se
Senast ändrad: 2007-04-12