Resultatlista Motions-OL 01-05-29

Arrangerades vid Villingsbergs lägret på den nyreviderade Norhammarskartan

Banläggare: Gunnar Nyman

Mellan banan 4 600 m
1 Lillemor Nyberg OK Djerf 34,40
2 Mikael Detter Vintrosa 35,27
3 P-A Pettersson OK Djerf 37,15
4 Ingemar Haglund  OK Djerf 38,25
5 Hans Erik Nilsson   38,32
6 Bernt Eriksson Moelven 39,00
  Sören Carlsson Nordic Synthesis 39,00
8 Håkan Beijar Astra 39,10
9 Sven Dahlskog MGCC 39,20
10 Lars Jansson   39,34
11 Per Erik Lilja OK Djerf 39,52
12 Anders Nyberg Nisses Gubbar 40,32
13 Larseric Larsson GUA 40,50
14 Sven-Erik Hultman Moelven 41,35
15 Jan Olov Wiklund OK Djerf 41,47
16 Erik Vagel   42,05
17 Mats Vogel OK Djerf 43,00
18 Johan Frisk   43,28
19 Bo Gustavsson BG Chemicals 43,34
20 Torbjörn Johansson Degerfors OK 43,42
21 Christer Bergman   43,54
22 Morgan Carlsson   44,16
23 Erik Haglund Tieto Enator 45,32
24 Nils Erik Andersson   46,13
25 Enar Samuelsson Bråten 47,35
   Jan Erik Persson Degerfors OK 47,35
27 Krister Kjellgren OK Djerf 47,46
28 Mats Nilsson RQL 48,12
29 Roland Kvist VSG 48,35
30 Owe Nilsson RTKP 1 49,00
31 Claes Lindgren Nordic Synthesis 50,13
32 Arne Bengtsson OK Djerf 51,25
33 Magnus Johansson Tieto Enator 52,36
   Per Åke Gustavsson Tieto Enator 52,36
35 Anders Elofsson Jubo 53,00
36 Lars Törnqvist Info Service Sweden 54,02
37 Börje Öhrman GMC 54,10
38 Arne Welander OK Djerf 54,43
39 Bo Winqvist   56,38
40 Jonas Larsson Degerfors OK 56,55
41 Sven Erik Utter Degerfors OK 63,16
42 Ove Johansson GML 64,04
43 Tore Olsson OK Djerf 65,00
Korta banan 2 300 m
1.Sven Eriksson RTKS 3 28,00
2 Ann-Marie Dahlskog RTKM 3 29,15
3 Maria Brodin OK Djerf 30,02
4 Ragnar Pettersson OK Djerf 30,30
5 Åsa Pettersson   31,28
6 Berndt Eriksson OK Djerf 36,40
7 Kristina Johansson Nordic Synthesis 39,07
8 Jens Wennerström   39,15
9 Bo Pettersson   41,00
  Agneta Larsson Degerfors OK 41,00
   Annika Käskkänen   41,00
12 Monika Bäck OK Djerf 42,33
13 Fred Milde   45,00
14 Birgitta Hansson OK Djerf 50,07
15Helena Lauri   63,00
    Anneli Lauri   63,00
17 Kristina Engström   64,31
Långa banan  6 000 m
1 Göran Svensson OK Djerf 38,58
2 Oskar Sibeck OK Djerf 45,30
3 Henrik Lindblad OK Djerf 46,06
4 Michael Fjällryd   47,25
5 Fredrik Z. Eriksson OK Djerf 48,22
6 Jan Olof Bäck OK Djerf 48,30
7 Bengt Gruvberger OK Djerf 49,40
8 Lars Christensen OK Djerf 50,35
9 Ingemar Ziljat  FAP 52,03
10 Linda Ryen OK Djerf 53,42
11 Stig Nilsson RTKE 4 54,46
12 Lennart Sibeck CMK M 55,40
     Kjell Eriksson Edmund 55,40
14 Gunilla Ahola OK Djerf 55,46
15 Christer Nälemark OK Djerf 56,42
16 Henrik Jehrn GUA 61,18
17Tord Karlsson GMD E 61,50
18 Hans Joelsson Vagnsbackarna 62,02
19 Björn Svensson Nordic Synthesis 62,13
20 Bengt Holm Skanska 62,23
21 Conny Svanberg GMC 65,30
22 Hans Pettersson OK Djerf 70,53
23 Emma Dahlskog OK Djerf 72,07
24 Bertil Jansson OK Djerf 80,25
25 Anders Thyrman Nordic Synthesis 81,45
    Per Johan Lindberg Nordic Synthesis 81,45


Webmaster: bengt.gruvberger@swipnet.se
Senast ändrad: 2007-04-12