Resultatlista Motions-OL 01-05-15

Karta: Granbergsdal

85 löpare kom till start denna tisdags eftermiddag.
Banläggare Bernth Eriksson och bisittare Göte Eriksson

Korta banan 2500m
1 Maria Brodin Ok Djerf 26.59
2 Sven Eriksson RUS 3 28.10
3 Bo Winqvist   28.52
4 Patrik Eriksson Ok Djerf 31.55
5 Tom Nilsson Ok Djerf 34.20
6 Annika Kärkkänen   39.33
7 Bo Petersson   39.33
8 Karin Ingmarsson   40.40
9 Michaela Smeds Ok Djerf 45.30
10 Maria Westher Ok Djerf 45.30
11 Therese Westher Ok Djerf 51.00
12 Birgitta Hansson Ok Djerf 61.05
13 Anneli Lauri   72.45
14 Helena Lauri   72.45
15 Alvar Wate Ok Djerf 76.55
16 Per Arne Björnander Ok Djerf 80.50
Långa banan 5600m 
1 Magnus Hedlund   40.27
2 Urban Ljugberg Duvedalen 42.12
3 Oskar Sibeck   43.05
4 Fredrik Zetterberg Ok Djerf 44.18
5 Jan Olov Bäck   46.58
6 Bengt Holm Skanska 47.45
7 Mats Haglund Ok Djerf 49.01
8 Mats Folker Ok Djerf 50.06
9 Tord Karlsson GMD-E 51.50
10 Kjell Eriksson Edmund 51.55
11 Stig Nilsson RTKE 4 52.50
12 Christer Nälemark   53.50
13 Walter Keller RTKS 3 54.35
14 Ulf Eriksson DOK 56.35
15 Sara Joelsson Vangnsback 57.42
16 Hans Joelsson Vangnsback 62.50
17 Hans Pettersson   68.55
18 Bertil Jansson   75.05
19 Åke Ivansson   83.50
  3 deltagare bröt    
Mellan banan 4600m
1 Björn Svensson N Synthesis 47.20
2 Sven-Erik Brodin Ok Djerf 48.00
3 Anders Elofson Jubo 49.05
4 Lennart Sibeck CMK-M 49.18
5 Emma Dahlskog Ok Djerf 50.20
6 Larserik Larsson GUA 52.05
7 Sven Dahlskog MGCC 52.12
8 Hans-Erik Nilsson    53.47
9 Lars Jansson   54.15
10 Erik Haglund Ok Djerf 54.20
11 Anders Nyberg   56.28
12 Nils Erik Andersson   57.20
13 Lillemor Nyberg Ok Djerf 57.28
14 Sören Carlsson N Synthesis 57.45
15 Håkan Beijar   58.05
16 Torbjörn Johansson   58.40
17 Kjell Carlström   59.10
18 Svate Ståhl   59.12
19 Sven-Erik Hultman Moelven 59.55
20 Anders Nordzell   60.02
21 Ulf Nordzell N Synthesis 60.30
22 Marga Carlsson   60.35
23 Jan-Olov Wiklund   61.47
24 Mats Nilsson RQL 63.05
25 Arne Östlund Team Robin 63.35
26 Mats Vogel   63.38
27 Krister Kjellgren Ok Djef 64.38
28 Bo Gustafsson Bg Chemicals 65.40
29 Jonas Larsson DOK 69.25
30 Arne Welander   69.35
31 Erik Vogel   70.45
32 Kjell Eriksson GT 74.20
33 Tarmo Vehkamäki   74.47
34 Conny Svanberg GMC 74.48
35 Roland Kvist VBG 77.40
36 Kurt Engström   84.50
37 Erik Eklund XKP1 89.25
38 Arne Bengtsson   93.00
39 Sven-Erik Utter Bjelkes 97.15
40 Tore Olsson Ok Djerf 97.45
41 Lars Nilsson Forskarna 104.00
42 Per-Åke Gustafsson Tieto Enator 105.58
43 Magnus Johansson Tieto Enator 107.58


Webmaster: bengt.gruvberger@swipnet.se
Senast ändrad: 2007-04-12