Datum Tävlingens namn Arrangörsklubbar Distrikt Typ Form Distans Tid
to 1/4 Häxjakten IK Gandvik Västergötland mäst I L N
fr 2/4 Tour de Värmland OK Tyr Värmland nat I S D
Tour de Värmland Skattkärrs IF Värmland nat I L N
lö 3/4 Tour de Värmland Kils OK Värmland nat I M D
sö 4/4 Tour de Värmland Deje SF Sisu Forshaga SK Värmland nat I L D
må 5/4 Tour de Värmland - Final Filipstads OK Kroppa IF Värmland nat I L D
fr 9/4 Tibrotrippeln Natt Tibro OK Västergötland nat I L N
lö 10/4 Tibrotrippeln Medel Tibro OK Västergötland nat I M D
sö 11/4 Tibrotrippeln Lång Tibro OK Västergötland nat I L D
fr 16/4 Järnnatten OK Norden Sala OK Västmanland nat I L N
Svartnatta Vingåkers OK Södermanland nat S L N
lö 17/4 Silverjakten OK Norden Sala OK Västmanland nat I M D
Kolmårdsdubbeln Krokeks OK Åby Skid o OK Östergötland nat I M D
Gudhems IF Vårtävling Gudhems IF Västergötland nat I M D
sö 18/4 Kolmårdskavlen Krokeks OK Åby Skid o OK Östergötland nat S L D
Vårtävling Falköpings AIK OK Västergötland nat I L D
lö 24/4 Letälvsträffen Degerfors OK OK Djerf Värmland nat I M D
sö 25/4 Boforsloppet Degerfors OK OK Djerf Värmland nat I L D
lö 1/5 10MILA Finspångs SOK OK Denseln Östergötland nat S L D+N
sö 2/5 10MILA Finspångs SOK OK Denseln Östergötland nat S L D+N
lö 8/5 Dalaportens OL Högsberget Dalaportens OL Dalarna nat I M D
  Tisarträffen OK Tisaren Örebro Län nat I M D
sö 9/5 Ändå Något Åmåls OK Bohuslän-Dal nat I M D
  Dalaportens OL Högsberget Dalaportens OL Dalarna nat I L D
  Tivedsträffen Laxå OK Örebro Län nat I L D
to 13/5 SM Sprint OK Tyr SK Örnen Värmland mäst I S D
  Dag KM Plats hemlig... Värmland - - L D
  Närkekvartetten tävl 1 KFUM Örebro OK Örebro Län nat I L D
fr 14/5 Närkekvartetten tävl 2 KFUM Örebro OK Örebro Län nat I M D
lö 15/5 OL-Touren - Kopparkaveln OK Kåre Dalarna nat S L D
  Elitserien, Silva Junior Cup OK Jösse Värmland nat I L D
  Närkekvartetten tävl 3 Hagaby GOIF Örebro Län nat I L D
sö 16/5 OL-Touren - Medeldistans OK Kåre Dalarna nat I M D
  Elitserien, Silva Junior Cup OK Jösse Värmland nat I M D
  Närkekvartetten tävl 4 Hagaby GOIF Örebro Län nat I M D
fr 28/5 MYC Sprint IFK Moras OK Dalarna nat I S D
lö 29/5 MYC Lång IFK Moras OK Dalarna nat I L D
sö 30/5 MYC Medel IFK Moras OK Dalarna nat I M D
lö 5/6 DM Sprint Värmland OK Hierne Värmland mäst I S D
sö 6/6 Sommarlandssprinten IK Gandvik Västergötland nat I S D
sö 27/6 Idre Fjäll-OL Idrefjällens OK Dalarna nat I L D
må 28/6 Idre Sprinten Idrefjällens OK Dalarna nat I S D
fr 2/7 3+3 Sprint Malungs OK Skogsmårdarna Dalarna nat I S D
lö 3/7 3+3 långdistans Malungs OK Skogsmårdarna Dalarna nat I L D
  Morokulien 2-dagars OK Hierne Värmland nat I M D
sö 4/7 Morokulien 2-dagars OK Hierne Värmland nat I M D
  3+3 Medeldistans Malungs OK Skogsmårdarna Dalarna nat I M D
fr 9/7 Eskilstuna Weekend Ärla IF Södermanland nat I M D
lö 10/7 Eskilstuna Weekend Ärla IF Södermanland nat I M D
  Gotland 2-dagars Svaide-Roma SOK Gotland nat I L D
sö 11/7 Eskilstuna Weekend Ärla IF Södermanland nat I M D
  Gotland 2-dagars Svaide-Roma SOK Gotland nat I L D
må 12/7 Gränsjakten Strömstad 3-dagars Idefjordens SK Bohuslän-Dal nat I S D
ti 13/7 Gränsjakten Strömstad 3-dagars Idefjordens SK Bohuslän-Dal nat I S D
  Gotland 3-dagars Gotlands Bro Orienteringsklubb Gotland nat I L D
on 14/7 Gränsjakten Strömstad 3-dagars Idefjordens SK Bohuslän-Dal nat I S D
  Gotland 3-dagars Gotlands Bro Orienteringsklubb Gotland nat I L D
to 15/7 Gotland 3-dagars Gotlands Bro Orienteringsklubb Gotland nat I L D
fr 16/7 Hallands 3-dagars   Halland nat I M D
lö 17/7 Hallands 3-dagars   Halland nat I M D
sö 18/7 Hallands 3-dagars   Halland nat I M D
lö 24/7 O-Ringen Örebro   Örebro Län nat I L D
sö 25/7 O-Ringen Örebro   Örebro Län nat I L D
må 26/7 O-Ringen Örebro   Örebro Län nat I L D
ti 27/7 O-Ringen Örebro   Örebro Län nat I L D
on 28/7 O-Ringen Örebro   Örebro Län nat I L D
to 29/7 O-Ringen Örebro   Örebro Län nat I L D
fr 30/7 O-Ringen Örebro   Örebro Län nat I L D
fr 6/8 Ungdomens-tiomila   Västergötland nat S L D
lö 7/8 Sparresätersmedeln   Västergötland nat I M D
  43-kavlen Linköpings OK Mjölby OK Östergötland nat S L D+N
sö 8/8 43-kavlen Linköpings OK Mjölby OK Östergötland nat S L D+N
  Sparresäterslången   Västergötland nat I L D
fr 13/8 OL-rounden natt OK Hedströmmen Västmanland nat I L N
lö 14/8 Svealandsmästerskapen OK Hedströmmen Västmanland mäst I L D
sö 15/8 OL-rounden medel OK Hedströmmen Västmanland nat I M D
  Lesjöfors MIX-en Lesjöfors SK Värmland nat I L D
lö 21/8 Golden Weekend Köping-Kolsva OK Västmanland nat I M D
sö 22/8 Golden Weekend Köping-Kolsva OK Västmanland nat I L D
  Värmlandsserien Åmotfors OK Värmland nat I L D
lö 28/8 SM Lång kval OK Tyr SK Örnen Värmland mäst I L D
  Hjo 2-dagars medel Hjobygdens OK Västergötland nat I M D
  Katrineholms OK Jubileumstävling Katrineholms OK Södermanland nat I M D
sö 29/8 SM Lång Final OK Tyr SK Örnen Värmland mäst I L D
  Hjo 2-dagars lång Hjobygdens OK Västergötland nat I L D
lö 4/9 Malmiafejden OK Malmia Dalarna nat I M D
sö 5/9 Malmiafejden OK Malmia Dalarna nat I M D
fr 10/9 DM Natt Värmland Deje SF Värmland mäst I L N
sö 12/9 DM Lång Värmland Säffle OK Värmland mäst I L D
lö 18/9 DM Medel Värmland Filipstads OK Värmland mäst I M D
sö 19/9 DM Stafett Värmland OK Mangen Värmland mäst S L D
lö 25/9 Elitserien och Silva Junior Cup Dalaportens OL Dalarna nat I L D
  Dalaportens OL Liljansberg-Lång Dalaportens OL Dalarna nat I L D
  Kils OK Medeldistans Kils OK Värmland nat I M D
sö 26/9 Elitserien och Silva Junior Cup Dalaportens OL Dalarna nat I S D
  Luslunken Kristinehamns OK Värmland nat I L D
on 29/9 Rolle Natt Etapp 1 - Natt KM Kristinehamns OK Värmland nat     N
lö 2/10 Hälleforsdubbeln Hällefors OK Örebro Län nat I M D
sö 3/10 Hälleforsdubbeln Hällefors OK Örebro Län nat I L D
on 6/10 Rolle Natt Etapp 2 Kristinehamns OK Värmland nat     N
lö 9/10 25mannakavlen Täby OK Vallentuna-Össeby OL Stockholm Uppland nat S M D
sö 10/10 25mannakorten Järfälla OK Väsby OK Stockholm nat I M D
on 13/10 Rolle Natt Etapp 3 Kristinehamns OK Värmland nat     N
lö 16/10 Dala-Dubbeln Stafett Karlsbyhedens IK Korsnäs IF OK Dalarna nat S M D
sö 17/10 Dala-Dubbeln Patrull Karlsbyhedens IK Korsnäs IF OK Dalarna nat P UL D
  Älgfritt OK Motala Östergötland nat I M D
lö 23/10 Elitserien/Junior Cup Köping-Kolsva OK Västmanland nat I M D
  Köpingsträffen Köping-Kolsva OK Västmanland nat I M D
fr 12/11 O-Event 2010 - Sprint By Night Borås GIF Västergötland nat I S N
lö 13/11 O-Event 2010 - Downhill sprint Hestra IF Västergötland nat I S D
sö 14/11 O-event 2010 - Zoorienteringen IK Ymer Västergötland nat I S D
 


Webmaster: bengt.gruvberger@swipnet.se
Senast ändrad: 2010-03-27