Sprint DM 2004 on 2004-06-09 22:00
Resultat skapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2004

   Pl     Rank Namn                      År   Dst Klubb                          Tid Tvlmärke 



H65  (6)       1800 m                      

    1          Nils Grann                36    18 Kristinehamns OK             14:30 G        
    2          Kjell Green               37    18 Kils OK                      18:36 S        
    3          Bertil Pettersson         33    18 OK Tyr                       18:56 S        
    4          Nils Jansson              34    18 Skattkärrs IF                19:07 S        
    5          Göte Falk                 37    18 Skattkärrs IF                20:14 S        
    6          Åke Ivansson              36    18 Degerfors OK                 20:38 S        



H55  (6)       2020 m                      

    1          Larseric Larsson          47    18 Degerfors OK                 17:15 G        
    2          Lennart Mattsson          43    18 Deje SF                      17:54 G        
    3          Yngve Johansson           41    18 Kristinehamns OK             18:09 G        
    4          Rune Klockare             45    18 OK Tyr                       19:09 G        
    5          Roland Öhman              41    18 Kristinehamns OK             19:21 G        

               Tore Martinsson           45    18 Degerfors OK              ej start          



H45  (7)       2370 m                      

    1          Sixten Westlund           56    18 OK Tyr                       14:14 G        
    2          Lars P. Nordström         58    18 Kils OK                      14:28 G        
    3          Olov Öström               54    18 OK Tyr                       16:41 G        
    4          Bengt Svedjeby            53    18 Skattkärrs IF                18:35 S        
    5          Stefan Gunnarsson         54    18 Kristinehamns OK             18:44 S        
    6          Jörgen Nilsson            59    18 Kristinehamns OK             21:52 B        
    7          Börje Müller              50    18 Kristinehamns OK             27:41          



H35  (8)       2370 m                      

    1          Tony Karlsson             64    18 Filipstadsbygdens OK         14:52 G        
    2          Lars Nyman                64    18 Kristinehamns OK             16:06 G        
    3          Lars Holmgård             64    18 Kils OK                      17:07 S        
    4          Stefan Eriksson           66    18 OK Älgen                     17:53 S        
    5          Jan Östman                65    18 Kristinehamns OK             19:49 S        
    6          Leif Sandahl              60    18 OK Tyr                       27:04          

               Pär Nyman                 65    18 OK Tyr                    ej start          
               Håkan Blomkvist           67    18 Sisu Forshaga SK          ej start          



H21  (18)      2700 m                      

    1          Johan Hellman             79    18 OK Tyr                       15:52 G        
    2          Martin Ivarsson           76    18 Kils OK                      16:11 G        
    3          Mårten Martinsson         82    18 Kils OK                      16:38 G        
    4          Johan Nordström           72    18 OK Älgen                     16:49 G        
    5          Gordon Riemersma          74    18 OK Tyr                       17:06 G        
    6          Mikael Larsson            70    18 Skattkärrs IF                18:02 S        
    7          Erik Råberg               79    18 OK Tyr                       18:04 S        
    8          Magnus Nordström          69    18 Kils OK                      18:10 S        
    9          Simon Börjars             83    18 Kils OK                      18:21 S        
   10          Mattias Larsson           82    18 Kristinehamns OK             18:53 S        
   11          Jens Grevillius           85    18 OK Grane                     18:56 S        
   12          Per Fredberg              81    18 Kristinehamns OK             19:06 S        
   13          Mattias Stanser           75    18 Degerfors OK                 20:28 S        
   14          Jonas Bergenfur           71    18 OK Älgen                     23:10 B        
   15          Mats Westerberg           70    18 Skattkärrs IF                23:26 B        
   16          Stefan W. Johansson       70    18 Sisu Forshaga SK             24:40          
   17          Jonas Larsson             75    18 Degerfors OK                 25:30          
   18          Liam Bates                71    18 Degerfors OK                 25:55          



H18  (7)       2370 m                      

    1          Tobias Öström             86    18 OK Tyr                       12:48 G        
    2          Joel Schleeh              86    18 Kils OK                      14:22 G        
    3          Filip Johansson           87    18 OK Tyr                       14:34 G        
    4          Henrik Lundgren           86    18 Kils OK                      14:35 G        
    5          Karl Levin                87    18 OK Tyr                       14:48 G        
    6          Lasse Eriksson            87    18 OK Tyr                       15:47 S        
    7          Jonatan Westlund          88    18 OK Tyr                       17:47 S        



H16  (2)       2020 m                      

    1          Jens Öström               88    18 OK Tyr                       14:23          
    2          Patrik Norlin             89    18 Degerfors OK                 17:10          



H14  (6)       1920 m                      

    1          Linus Karlsson            91    18 Filipstadsbygdens OK         11:51          
    2          Erik Kvarnström           91    18 Kils OK                      12:23          
    3          Erik Nyström              90    18 OK Tyr                       13:26          
    4          Alexander Moberg          91    18 OK Tyr                       13:36          
    5          Oskar Nyström             91    18 OK Tyr                       15:13          
    6          Adam Nyman                90    18 Kristinehamns OK             16:37          



H12  (5)       1920 m                      

    1          Filip Östman              93    18 Kristinehamns OK             13:04          
    2          Thomas Björkroth          93    18 Degerfors OK                 30:11          

               Pontus Öström             93    18 OK Tyr                    Ej godk.          
               Jesper Öström             92    18 OK Tyr                    ej start          
               Samuel Ring               92    18 OK Tyr                    ej start          



D45  (4)       1800 m                      

    1          Elisabet Öström           56    18 OK Tyr                       17:07 G        
    2          Karin Mood                59    18 OK Tyr                       18:15 G        
    3          Britt Sjögren             54    18 Kristinehamns OK             21:09 S        
    4          Agneta Larsson            50    18 Degerfors OK                 27:36          



D35  (2)       2020 m                      

    1          Helena Svensson           67    18 OK Tyr                       15:16 G        
    2          Eva Martinsson            67    18 Skattkärrs IF                23:03 B        



D21  (10)      2440 m                      

    1          Johanna Gunnarsson        82    18 Kristinehamns OK             18:33 G        
    2          Annika Andersson          74    18 OK Tyr                       20:55 G        
    3          Sofia Holmgård            70    18 Kils OK                      20:56 G        
    4          Anna-Karin Mattsson       71    18 Sisu Forshaga SK             21:17 S        
    5          Erika Eriksson            73    18 OK Tyr                       21:22 S        
    6          Jenny Persson             82    18 Kristinehamns OK             21:42 S        
    7          Anna Isaksson Forsgren    71    18 OK Tyr                       21:43 S        
    8          Ann Hyvönen               76    18 Skattkärrs IF                22:44 S        
    9          Elin Wallquist            83    18 OK Tyr                       23:55 S        
   10          Susanne Klockare          83    18 OK Tyr                       27:53 B        



D18  (4)       1800 m                      

    1          Linda Nilsson             87    18 Kristinehamns OK             14:13 G        
    2          Ellinor Klockare          86    18 OK Tyr                       14:49 G        
    3          Emelie Bäckman            87    18 OK Tyr                       25:08          

               Elin Dölerud              87    18 Kils OK                   ej start          



D16  (6)       1800 m                      

    1          Anna Ordqvist             88    18 Kils OK                      13:40          
    2          Linnea Börjars            88    18 Kils OK                      16:48          
    3          Isabell Ring              89    18 OK Tyr                       17:23          
    4          Emelie Berglund           89    18 Kils OK                      18:21          
    5          Anna Stohm                88    18 OK Tyr                       18:33          
    6          Lina Khaled                     18 Kristinehamns OK             27:32          



D14  (4)       1920 m                      

    1          Linnea Martinsson         91    18 Skattkärrs IF                12:29          
    2          Anna Levin                90    18 OK Tyr                       13:39          
    3          Malin Nilsson             90    18 Kristinehamns OK             14:11          
    4          Emelie Schagerholm        91    18 Skattkärrs IF                16:58          



D12  (4)       1920 m                      

    1          My Martinsson             92    18 Skattkärrs IF                13:10          
    2          Lydia Martinsson          94    18 Skattkärrs IF                15:42          
    3          Sandra Boman              93    18 Deje SF                      16:44          
    4          Elin Sandahl              92    18 OK Tyr                       47:32          



HM  (7)        2700 m                      

    1          Urban Ljungberg           73    18 OK Djerf                     17:28 B        
    2          Håkan Pettersson          87    18 OK Djerf                     17:35 B        
    3          Ulf Burman                58    15 Gustavsbergs IF              17:36 B        
    4          Reine Wester              70    18 OK Djerf                     18:04 B        
    5          Stig Nilsson              51    18 OK Djerf                     21:29 B        
    6          Sven-Erik Brodin          56    18 OK Djerf                     26:16          

               Per Anders Blom                 12 OK Tylöskog               Ej godk.          



OM  (7)        1920 m                      

    1          Maria Westher             90    18 OK Djerf                     13:51 B        
    2          Andreas Hirscher          89    18 Degerfors OK                 15:38 B        
    3          Anna Brodin               91    18 OK Djerf                     16:00 B        
    4          Richard Jansson           91    18 OK Djerf                     16:02 B        
    5          Therese Westher           92    18 OK Djerf                     16:03 B        
    6          Annika Karlsson           72    18 OK Djerf                     18:26 B        
    7          Lisa Sandahl                    18 OK Tyr                       58:30